tvnpix
Agresja na drodze, Foto: kolo

Zajeżdżał drogę, użył pięści. Atak agresywnego kierowcy

Najpierw zajeżdżał drogę, a na skrzyżowaniu wyszedł z auta i uderzył pięścią w szybę innego samochodu. Film z wyczynami agresywnego kierowcy na krajowej "siódemce" w gminie Czosnów (woj. mazowieckie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia na drodze doszło 14 lutego. To wtedy internauta, od którego otrzymaliśmy na Kontakt 24 nagranie, jechał wraz z rodziną drogą krajową nr 7 w stronę Warszawy. W pewnym momencie na jego drodze pojawił się czarny mercedes.

- Ten kierowca wyjeżdżał ze stacji paliw. Nie ustąpił mi pierwszeństwa i zajechał drogę, więc użyłem klaksonu - relacjonuje mężczyzna. - Później cały czas wykonywał nerwowe ruchy, zmieniał pas, zajeżdżał mi drogę, jechał przede mną i hamował - dopowiada. Wszystko filmowała pasażerka samochodu. Na filmie widać, jak mercedes wjeżdża na pas tuż przed kierowcą i wyraźnie zwalnia.

Z pięści w szybę

W kulminacyjnym momencie nagrania samochody zatrzymują się na czerwonym świetle. Nagle kierowca mercedesa opuszcza samochód i podchodzi do auta, którym podróżowała rodzina. Dwa razy uderza pięścią w szybę i wraca do mercedesa. - Wyładował się tak, jak widać na filmie. Nie kontynuowaliśmy nagrywania, bo skręciliśmy w boczną uliczkę - informuje internauta, od którego otrzymaliśmy wideo.

Jak dodaje,  tego samego dnia zgłosił sprawę policji na warszawskim Ursusie, której przekazał również film. Policjanci przekazali natomiast zgłoszenie do funkcjonariuszy z Łomianek.

- Komisariat Policji w Łomiankach został poinformowany o zdarzeniu w dniu 24 lutego. Po przeanalizowaniu materiałów, zachowanie kierowcy zostało zakwalifikowane jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - informuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzeczniczka policji w Starych Babicach. - Za to wykroczenie grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych - dodaje policjantka.

Jak informuje rzeczniczka, policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na terenie gminy Czosnów i to tam zostanie przekazana sprawa. Agresywny kierowca nie został jeszcze przesłuchany.

Autor: sc//tka