tvnpix
Do zdarzenia doszło w Gdańsku, Foto: Janusz

Wymusiła pierwszeństwo i doprowadziła do zderzenia. Samochód spadł na tory

Osobowy volkswagen spadł na tory tramwajowe po tym, jak jadąca nim kobieta wymusiła pierwszeństwo i zderzyła się z fordem. Jedna osoba trafiła do szpitala. Pierwszą informację i zdjęcia z Gdańska otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o zdarzeniu wypłynęło do policji o 17:25.

- Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że kierująca osobowym volkswagenem kobieta nie zatrzymała się przed znakiem stop, tym samym wymuszając pierwszeństwo na jadącym od strony alei Sikorskiego fordzie - poinformował aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak dodał policjant, na skutek zderzenia się pojazdów volkswagen spadł na tory tramwajowe.

Jedna osoba ranna

- Pasażerka forda trafiła do szpitala. Kierowcy samochodów są na miejscu, w tej chwili nie mam informacji, aby potrzebowali hospitalizacji - zapewnił policjant. Doprecyzował, że byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku działania prowadzili funkcjonariusze, którzy ustalali jego szczegółowy przebieg i wszystkie okoliczności. - Torowisko jest wyłączone dla ruchu tramwajowego, natomiast ruch na jezdni odbywa się normalnie - powiedział po godzinie 18 aspirant Chrzanowski.

Autor: est/mj Źródło: Kontakt 24