tvnpix
Uszkodzony dach w Brzyskach, Foto: hubertoeko77, Kontakt 24

Uszkodzony dach na zabytkowym dworze

Silny wiatr nie ustępuje. To skutek niżu Sabina, który od niedzieli utrzymuje się nad Polską. W jego wyniku pełne ręce roboty mają strażacy, którzy interweniowali blisko 5000 razy. Tak jak w Brzyskach na Podkarpaciu, gdzie podmuchy wiatru podwinęły blachę na dachu dworu. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Zerwany został dach na zabytkowym, pochodzącym z XVIII wieku dworze w miejscowości Brzyska" - napisał na Kontakt 24 hubertoeko77. Na miejsce, w celu zabezpieczenia budynku, zostali skierowani strażacy.

- O godzinie 9:40 dostaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Brzyska, na zabytkowym dworze, jest uszkodzony dach - relacjonował brygadier Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. - Około jedna trzecia dachu jest uszkodzona: blacha została podwinięta przez wiatr, strażacy zabezpieczyli ten dach tak, że nie ma zagrożenia - dodał bryg. Pasterczyk.

55 zgłoszeń w powiecie jasielskim

Na miejscu były dwa zastępy straży: zastęp państwowej straży pożarnej już wrócił do bazy, na miejscu została jednostka OSP Brzyska. Jak dodał rzecznik jasielskiej straży, sytuacja atmosferyczna nie jest korzystna.

- Po wczorajszej dobie mamy 55 zgłoszeń - 26 wiatrołomów, pozostałe zdarzenia to uszkodzone dachy, nie ma osób poszkodowanych - zaznaczył bryg. Wacław Pasterczyk.

Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

NA KONTAKT 24 PRZESYŁACIE SWOJE RELACJE:

 

 

Autor: popi/ak Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl