tvnpix

Przykry finał testów hybrydowego autobusu. Rozbity po kilku dniach

Nowoczesny autobus hybrydowy wyjechał na ulice Piły w woj. wielkopolskim. Trwające od kilku dni testy miały przykry finał. Pojazd - po zderzeniu z samochodem osobowym - został rozbity. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Testowany autobus Urbino 12 Hybrid kursował po ulicach Piły od 13 grudnia. "Przejazd autobusem jest bezpłatny" - informował na swojej stronie Miejski Zarząd Komunikacji w Pile. "Ekologiczny, w części elektryczny napęd pozwala na znaczące obniżenie zużycia paliwa i poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery" - pisał o zaletach pojazdu przewoźnik.

W niedzielę około godz. 15:40 na ulicy Siemiradzkiego pojazd został rozbity. - Autobus zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą i wjechał do rowu - relacjonowała mł. asp. Magdalena Marchwant z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Jak poinformowała policjantka, winnym okazał się kierowca toyoty. - We wstępnych zeznaniach mężczyzna przyznał się, że zasnął za kierownicą - poinformowała nas po godzinie 20 oficer prasowa.

Zakleszczony w aucie

Kierowca toyoty został zakleszczony w samochodzie. - Był on wycinany przez strażaków przy pomocy narzędzi hydraulicznych - relacjonował mł. bryg. Zbigniew Szukajło z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Autobusem, łącznie z kierowcą, jechało pięć osób. - Żadna z nich nie odniosła obrażeń, natomiast kierowca toyoty, skarżący się na ból nogi, został przewieziony do szpitala - przekazała oficer prasowa policji. - Obydwaj kierowcy byli trzeźwi - poinformowała.

Autor: BK//tka