tvnpix
Ślub odbył się w Kędzierzynie-Koźlu , Foto: Halina Siwczyk

Przebyli kilka tysięcy kilometrów, by powiedzieć sakramentalne "tak". Libański ślub przed ŚDM

Rozśpiewany, kolorowy tłum i tańce. Tak wyglądają ulice wielu miast podczas Światowych Dni Młodzieży. Do tego pielgrzymi z całego świata machający flagami. Z redakcją Kontaktu 24 dzielicie się relacjami z tego wspaniałego momentu. Jedną z nich jest relacja z libańskiego ślubu w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). Wśród tysiąca gości tego radosnego i niecodziennego wydarzenia znalazła się Reporterka 24. Zobaczcie sami!

POKAŻ NAM TWOJE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. CZEKAMY NA NIE W NASZYM GORĄCYM TEMACIE

Światowe Dni Młodzieży to niewątpliwie radosny czas. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was mnóstwo zdjęć, na których pokazujecie, jak tańczycie, śpiewacie, integrujecie się z gośćmi z zagranicy.

Jedną z niezwykłych relacji podzieliła się z nami Reporterka 24 Halina Siwczyk, która miała okazję zobaczyć, jak wygląda libańskie wesele... w Polsce.

Jak informuje Gość Opolski, sakramentalne "tak" powiedzieli sobie Raghida i Georges w kościele pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu. Sakrament został zawarty w obrządku maronickim - 24 lipca, w czasie pobytu pary w ramach Dni w Diecezjach.

A przyjęcie weselne? Również było oryginalne. Goście bawili się przed kościołem. Szybko przyjęcie zmieniło się w wesele w tradycyjnym libańskim stylu. - W ceremonii oraz uroczystości weselnej wzięło udział blisko 1000 osób - wspomina Reporterka 24.

Wy również będziecie uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu? A może już przygotowaliście, albo przygotowujecie się do niego? Czekamy na Wasze opinie, filmy i zdjęcia. Relacje możecie przesyłać także na adres mailowy kontakt24@tvn.pl. Na smsy/mmsy czekamy również pod numerem telefonu 516 44 44 24. Wspólnie stwórzmy wielki album tego niezwykłego wydarzenia! Relacje innych Reporterów 24 znajdziecie również w naszym gorącym temacie.

 

Autor: ank/popi Źródło: Kontakt 24, Gość Opolski