tvnpix
Foto: Paweł

Pożar magazynu z substancjami chemicznymi

"Potężny pożar w miejscowości Żdżarów pod Sochaczewem (Mazowieckie). Płonie magazyn z rozpuszczalnikami" - napisał czytelnik na Kontakt 24. Strażacy potwierdzili informacje i przekazali, że wewnątrz magazynu znajdowały się substancje chemiczne. Akcja trwała do późnych godzin wieczornych. Zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informację potwierdziła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. - Pali się budynek o powierzchni około 500 metrów kwadratowych, z dala od innych zabudowań. Budynek jest cały w ogniu. Wewnątrz znajdują się substancje chemiczne - przekazał w piątek oficer prasowy starszy kapitan Rafał Krupa.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Zaznaczył, że nie ma osób poszkodowanych. - Nie ma zagrożenia dla innych zabudowań. Na miejscu na razie jest 11 jednostek straży pożarnej, ale sytuacja jest dynamiczna. Pożar jeszcze nie jest zlokalizowany, trwa akcja gaśnicza. Działania są prowadzone z zewnątrz - dodał.

18 zastępów w akcji

Więcej oficer prasowy zdradził w sobotę rano. - W budynku znajdowały się różnego rodzaju substancje chemiczne, jednak, jak ocenili strażacy chemicy, nie stwarzały one zagrożenia dla okolicznych mieszkańców - powiedział.

Opisał również, że akcja trwała "do późnych godzin wieczornych". - W szczytowym momencie uczestniczyło w niej 18 zastępów straży, w tym specjalistyczna grupa chemiczna - przekazał.

Autor: dk,katke Źródło: Kontakt 24/tvnwarszawa.pl