tvnpix
W augustowskim hotelu wybuchł pożar, Foto: adam_warsewicz

Pożar hotelu w Augustowie. Ewakuowano 50 osób

Strażacy ugasili pożar, jaki wybuchł w jednym z hoteli w Augustowie (Podlaskie). Ogień objął ostatnią kondygnację razem z poddaszem. Na miejscu pracowało 30 zastępów straży pożarnej, a z budynku zostało ewakuowanych 50 osób. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Strażacy otrzymali informację o pożarze w niedzielę po godzinie 14. Jak przekazał rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Krzysztof Kiewlak, płomienie objęły ostatnią kondygnację budynku razem z poddaszem.

Jak przekazał rzecznik prasowy, na miejscu prowadzone były działania gaśnicze, które polegały na tym, żeby pożar nie przedostał się na inne kondygnacje. Pracowało 30 zastępów straży pożarnej.

Starszy kapitan Kiewlak zaznaczył, że w niedzielę z hotelu ewakuowanych zostało 50 osób. - Na szczęście nie ma poszkodowanych - zapewnił.

Pożar ugaszono

W niedzielę przed godziną 18 Krzysztof Kiewlak przekazał, pożar został ugaszony, a sytuacja została opanowana, jednak działania gaśnicze wciąż trwają.

Działania strażaków zakończyły się dopiero w poniedziałek po godzinie 12.

Na miejscu była również policja. Jak poinformowała sierżant Kinga Muczyńska z augustowskiej policji, po ugaszeniu pożaru, funkcjonariusze prowadzili na miejscu dalsze czynności.

Przyczyna wybuchu pożaru nie jest jeszcze znana.

Kpt. Paweł Bukrejewski z PSP w Augustowie o pożarze hotelu Autor: TVN24 | Źródło: Kontakt 24
Autor: dk,est/popi,ak Źródło: Kontakt 24