tvnpix
Foto: Darekpolskachorzów

Ponad sto interwencji po burzach w województwie śląskim

Nad Polską przechodził w środę chłodny front atmosferyczny z burzami. W wyniku gwałtownej pogody śląscy strażacy interweniowali ponad sto razy. Ich działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych jezdni i niższych kondygnacji budynków. W Wielkopolsce strażacy też mieli ręce pełne roboty. Odebrali ponad 70 zgłoszeń. W miejscowości Jeziory Małe w powiecie średzkim od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze budynku. Materiały z gwałtownej pogody otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W środę zagrzmiało między innymi na Śląsku, Mazowszu, Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce, na Warmii i Mazurach.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Ponad sto interwencji w województwie śląskim

Strażacy interweniowali 113 razy w związku z burzami, które przeszły w nocy ze środy na czwartek nad województwem śląskim. W związku z opadami deszczu straż pożarna w województwie śląskim odnotowała 113 zdarzeń. Najwięcej w powiatach: raciborskim (69), rybnickim (14) i wodzisławskim (10).

- Działania strażaków polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych jezdni i niższych kondygnacji budynków. W miejscowości Rększowice w powiecie częstochowskim na skutek uderzenia pioruna, doszło do zapalenia się budynku inwentarskiego - poinformowała rzeczniczka prasowego Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Aneta Gołębiowska.

W skutek silnego wiatru w miejscowości Poręba w powiecie pszczyńskim uszkodzeniu uległo poszycie dachu budynku jednorodzinnego.

Na Kontakt 24 dostaliśmy zdjęcia i nagranie z gwałtownej pogody w Chorzowie.

W Wielkopolsce piorun uderzył w budynek

Jak powiedział dyżurny wielkopolskich strażaków, w związku z burzami przechodzącymi nad Wielkopolską w całym regionie odebrano około 70 zgłoszeń. Dyżurny wskazał, że interwencje dotyczyły głównie powalonych drzew i lokalnych podtopień.

Do poważniejszego zdarzenia doszło w środę przed południem w miejscowości Jeziory Małe w powiecie średzkim. Jak powiedział dyżurny, "doszło tam do pożaru poddasza budynku jednorodzinnego od uderzenia piorunem". W zdarzeniu tym nie było osób poszkodowanych.

Autor: anw Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl, PAP