tvnpix
Biały daniel w Wejherowie

Biały daniel spacerował tuż przy szpitalu. "Niesamowity widok"

Biały daniel został zaobserwowany w Wejherowie (woj. pomorskie). Zwierzę spacerowało w okolicach miejskiego szpitala. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie daniela, który spacerował po terenie lasu niedaleko miejskiego szpitala. Zwierzę zwróciło uwagę Reportera 24 pana Marcina jasnym kolorem sierści.

Czytaj również na tvnmeteo.pl

- Udaliśmy się z żoną na spacer do lasu w Wejherowie, który znajduje się niedaleko szpitala. Praktycznie na samym wejściu do lasu zobaczyliśmy białego daniela. Szybko wyciągnąłem telefon i udało mi się nagrać, jak przechodził. Obok niego stały również dwa szare, ale nie zdążyłem ich uchwycić. Byłem zaskoczony, bo pierwszy raz w życiu zobaczyłem białego daniela w tych lasach. Niesamowity widok - przekazał internauta.

Nie tylko w Wejherowie

Jak przekazała w rozmowie z tvnmeteo.pl Izabela Kashyna-Pleskot, rzecznik prasowa Nadleśnictwa Wejherowo, zwierzę najprawdopodobniej nie jest albinosem. Daniele o jasnej, niemal białej szacie pojawiają się w Wejherowie dość regularnie.

- Są często spotykane w okolicach szpitala, w sieci jest wiele nagrań z takich spotkań - wyjaśniła.

Białe daniele pojawiają się nie tylko na Pomorzu Gdańskim. Te majestatyczne zwierzęta spotykane były także na Kujawach, Podlasiu czy Warmii i Mazurach.

Autor: as/dd Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl