tvnpix
Foto: Ewa

Awaria rury ciepłowniczej w Warszawie

W piątek rano przy Jagiellońskiej doszło do awarii rury ciepłowniczej. Jak przekazała policja, w dziurze zapadł się autobus miejski. Okoliczni mieszkańcy ciepło zaczęli odzyskiwać w sobotę około godziny 10. Pierwsze informacje, zdjęcia oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informację o awarii potwierdził dyżurny techniczny miasta. - Przy ulicy Jagiellońskiej 3 doszło do awarii magistrali ciepłowniczej. Nastąpił wypływ wody na jezdnię. Ulica jest w tym miejscu wyłączona z ruchu. Trwa naprawa i ustalanie przyczyn awarii. Może nastąpić przerwa w dostawie ciepłej wody w okolicy - przekazał.

Jak przekazała w komunikacie spółka Veolia, przerwa w dostawie ciepła nastąpiła o godzinie 6.20. "Przywrócenie planowane jest 16.01.2021 o godz. 6:00" - czytamy w komunikacie. Z przerwą w dostawie ciepła musieli liczyć się mieszkańcy budynków przy ulicach: Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego. Pełen wykaz budynków znajduje się na na stronie internetowej Veolii.

Rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada powiedziała również, że przyczyny zbada zespół specjalistów i podkreśliła, że trwają intensywne prace mające na celu przywrócenie dostaw ciepła do okolicznych domów. - Niestety naprawa musi trochę potrwać - powiedziała Żurada. Poinformowała, że rura, która uległa awarii ma średnicę 700 mm. Woda, która nią płynęła sięgała 100 stopni Celsjusza.

Po godzinie 15 rzeczniczka Veolii przekazała, że usuwanie skutków awarii przebiega bez przeszkód. - Wczesnym popołudniem nasi pracownicy dotarli do miejsca, w którym doszło do awarii. Trwa jej usuwanie. Na razie robimy wszystko zgodnie z planem. Nadal utrzymujemy, że dostawy ciepła uda się przywrócić najpóźniej do godziny 6 rano w sobotę. Na razie nie ma żadnego poślizgu i robimy wszystko, aby ciepło popłynęło do mieszkańców jak najwcześniej - zaznaczyła.

Ciepło odzyskane

Ostatecznie mieszkańcy ciepło zaczęli odzyskiwać około godziny 10 w sobotę. - Zgodnie z planem o godzinie 6.15 awaria została usunięta. Później około trzech godzin trwało nawadnianie i uruchamianie rurociągu, co oznacza, że od godziny 10 ciepło powinno być odczuwalne. Mieszkańcy zapewne mają już ciepłą wodę, a do około godziny 11 potrwa jeszcze nagrzewanie mieszkań - poinformowała nas Żurada w sobotę przed godziną 11.

Dwie wyrwy w asfalcie

W momencie, gdy doszło do awarii, ulicą przejeżdżał akurat autobus. - Autobus linii 135, jadąc ulicą Jagiellońską, zapadł się w jezdnię - przekazała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Podała, że w asfalcie pojawiły się dwie wyrwy: jedna na metr kwadratowy, druga na dwa metry kwadratowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak powiedział reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, pojazd został już wydobyty.

Czytaj również na tvnwarszawa.pl

 

 

Autor: dg/ran Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24