tvnpix
Foto: mundek57

Ściana runęła na drogę. "To wina silnego wiatru"

Zawaliła się ściana opuszczonego budynku w Ostroszowicach (woj. dolnośląskie). Wszystko przez silny wiatr, który na Dolnym Śląsku wiał z prędkością dochodzącą do 75 km/h. Informację i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Jodłownickiej. Ściana runęła wprost na drogę powiatową, a na zdjęciach nadesłanych przez Reportera 24 widzimy pracujących na miejscu strażaków.

- Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy około godziny 10. Zawaliła się ściana pustostanu. To wina silnego wiatru - poinformował nas mł. ogn. Leszek Paziński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. - W budynku nikogo nie było, a drogą akurat nie przejeżdżał żaden samochód, więc nikt nie ucierpiał. Naszym zadaniem było odgruzowanie terenu i zabezpieczenie obiektu - dodał strażak.

Droga powiatowa na tej wysokości była wyłączona z ruchu.

Ostrzeżenia o silnym wietrze

Jak informował w sobotę portal tvnmeteo.pl, w wielu regionach Polski wiał silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego i drugiego stopnia, dotyczące silnych powiewów. W woj. dolnośląskim wiało z prędkością dochodzącą nawet do 75 km/h.

W niedzielę ostrzeżenia dotyczą tylko części dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego.

O silnych podmuchach wiatru czytaj więcej w portalu tvnmeteo.pl

A czy w Waszych okolicach mocno wieje? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy na Kontakt 24!

 

 

Autor: sc/aw