tvnpix
Wasze relacje z załamania pogody, Foto: adbi321

"Ściana deszczu" nad Władysławowem. Wasze burzowe relacje

W piątek nad Polską przechodziły gwałtowne burze z ulewnym deszczem. Po jednej z nich zalane zostały ulice Władysławowa (Pomorskie). Pogodowe materiały przesyłaliście na Kontakt 24.

W Polsce panowała gwałtowna pogoda. Przed niebezpieczeństwem ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.



Jak informowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, burze w piątek miejscami mogły przynosić opady rzędu nawet 20 litrów wody na metr kwadratowy.

Groźnie na Pomorzu

Szczególnie ulewnie było we Władysławowie (województwo pomorskie).

Starszy kapitan Artur Krzeszowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku przekazał po godzinie 15 w rozmowie z tvnmeteo.pl, że pierwsze zgłoszenia strażacy zaczęli otrzymywać tuż po godzinie 13.

- Strażacy prowadzą akcje wypompowywania wody w 20 miejscach we Władysławowie, Sławoszynie i Chłapowie. Kanalizacja nie przyjmuje wody, co powoduje zalania. Utrudnienia występują na ulicach oraz w niżej położonych pomieszczeniach - mówił Krzeszowski.

Ulewa spowodowała też utrudnienia dla kierowców.

- Prawie cała ulica Władysława IV we Władysławowie jest zamknięta z powodu wody, która tam napłynęła i trzeba ją wypompować. Straż Miejska pomaga w zabezpieczeniu miejsca - dodał Krzeszowski.

Czytaj na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

Autor: dd//map Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl