tvnpix
Foto: Mariusz

Samochodem dostawczym wjechał wprost pod pociąg

Samochód dostawczy zderzył się z pociągiem osobowym relacji Toruń - Grudziądz na przejeździe kolejowym w miejscowości Papowo-Osieki (Kujawsko-Pomorskie). Kierowca pojazdu trafił do szpitala. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Policja otrzymała zgłoszenie we wtorek o godzinie 11.45.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu dostawczego podczas skrętu w prawo nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Wjechał wprost pod pociąg osobowy relacji Toruń-Grudziądz – poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jak dodała policjantka, zarówno kierowca, jak i maszynista, byli trzeźwi.

- W pociągu podróżowały 34 osoby. Nikt nie został ranny – powiedział bryg. Andrzej Seroczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Utrudnienia na kolei

Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych poinformował, że do zderzenia doszło pomiędzy stacjami Toruń Wschodni a Ostaszewo Toruńskie.

- Kierowca samochodu ciężarowego wjechał na przejazd przy sprawnej sygnalizacji świetlnej wprost pod nadjeżdżający pociąg. Nie wiemy, dlaczego wjechał na przejazd. Szczegóły zdarzenia wyjaśni specjalna komisja - poinformował Jakubowski.

Jak dodał, do zderzenia doszło na linii jednotorowej. Ruch pociągów na tym odcinku został wstrzymany. Na stacjach i przystankach pojawią się informacje o ewentualnych zmianach w rozkładach jazdy.

Okoliczności zdarzenia ustala także policja.

Autor: kz,ak/kab