tvnpix
Foto: Krzysiek

Rozbite auto i bus na A8. Ranni

Pięć osób zostało poszkodowanych po zderzeniu busa i samochodu osobowego na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Policja otrzymała zgłoszenie w niedzielę około godz. 11.

- Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i busa - potwierdził asp. Wojciech Jabłoński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba kierująca volkswagenem golfem uderzyła w busa - powiedział policjant.

Jak dodał, trzy osoby podróżujące autem i dwie z busa zostały poszkodowane. - Jedna z osób doznała poważniejszych obrażeń kręgosłupa i klatki piersiowej. Wszystkie osoby były przytomne - poinformował asp. Jabłonski.

Nieznany jest jeszcze stan trzeźwości kierowców obu pojazdów. Policja ustala okoliczności zdarzenia. Wyjaśnienie będzie możliwe, gdy pozwoli na to stan poszkodowanych osób.

Były utrudnienia

Po zderzeniu przejazd przez odcinek A8 był utrudniony. O godzinie 13.40 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zakończyły się utrudnienia. Sytuacja na drodze wróciła do normy.

Autor: ak,kz//popi,mz