tvnpix
Foto: Stanisław

Rasistowskie symbole na muralu

Symbole na twarzach dzieci o ciemniejszym kolorze skóry. Ktoś zniszczył mural znajdujący się na rurze ciepłowniczej przy ulicy Rozwadowskiego w Warszawie. To już kolejny raz, kiedy kolorowe malowidło pada ofiarą rasistowskich ataków. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Nie potrafię pogodzić się z łatwością, z jaką akceptujemy pogardę dla innych. Szczególnie bolesne jest to w przypadku, kiedy dotyczy dzieci" – zaalarmował redakcję Kontaktu 24 autor zdjęć.

Jak relacjonował, na twarzach dzieci o ciemniejszym kolorze skóry, które widnieją na stołecznym muralu, ktoś namalował symbole przypominające celowniki. Nad rysunkiem pojawił się napis "Biały Targówek". Internauta dodał, że do dewastacji doszło kilka tygodni temu.

Redakcja portalu tvnwarszawa.pl poinformowała o sprawie Fundację Sowa, która współtworzyła malowidło. – Wyślemy na miejsce pracownika, by sprawdził te doniesienia – zapewniła w rozmowie z portalem Barbara Świątek, przedstawicielka organizacji.

To nie pierwszy raz

Malunek przy ulicy Rozwadowskiego kolejny raz padł ofiara wandali. Jak podał portal tvnwarszawa.pl, już w lutym pojawiły się na nim napisy "Targówek pier… uchodźców" i "Biały Targówek". Także wtedy pomazane zostały twarze dzieci.
 W czerwcu mural został odmalowany.

Grafikę na rurze przy ulicy Rozwadowskiego stworzyły dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej nr 58 i podopieczni z ośrodka dla uchodźców. Miała być symbolem tolerancji i otwartości na różne kultury.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: ran/mś Źródło: tvnwarszawa.pl