tvnpix
Foto: uka

Prosto na "Grudziąc"? Błąd na drogowskazie, miasto się tłumaczy

Do otwarcia budowanej ulicy Obiegowej w Olsztynie zostało jeszcze trochę czasu, ale już wzbudziła ona wśród mieszkańców mnóstwo emocji. Wszystko za sprawą błędu na drogowskazie, który informuje, że kierowcy mogą się udać na "Grudziąc". Zdjęcie i informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na zdjęciu nadesłanym przez Reportera 24 widać rażący błąd na tablicy, która znajduje się nad drogą. Ulica Obiegowa w Olsztynie jest budowana i już wkrótce powinna zostać otwarta do ruchu.

- Gdy zobaczyłem ten błąd, to od razu zrobiłem zdjęcie - mówi pan Łukasz, który przysłał nam fotografię tablicy. - Śmiejemy się z tego. W Olsztynie jest o tym głośno. Myślę, że błąd zostanie poprawiony, a do tego czasu moi znajomi z Grudziądza śmieją się, że ich miasto zmieniło nazwę - dodaje.

Błąd podwykonawcy

O niechlubnym błędzie wiedzą przedstawiciele Urzędu Miasta. - Tablica została zamontowana w sobotę. Gdy w poniedziałek nasi pracownicy przeprowadzali kontrolę placu budowy zauważyli błąd i od razu zgłosili go wykonawcy - poinformowała nas Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Olsztynie.

- Błąd popełnił podwykonawca, który dostarczał tablicę. Teraz poprawi błąd na własny koszt - dodała rzeczniczka. Jak zapewnia ulica Obiegowa nie jest jeszcze oddana do ruchu. - Mówimy więc o placu budowy, więc tym bardziej żaden kierowca nie został wprowadzony w błąd - skwitowała.

Jak zapewniła nas przedstawicielka magistratu w ciągu dwóch dni powinna pojawić się tablica z poprawną nazwą Grudziądza.

A czy Wy natrafiliście na absurdy na drodze? Czekamy na Wasze zdjęcia i informacje!

 

 

Autor: sc/sk