tvnpix
Pożar przy Wileńskiej w Łodzi , Foto: DaRo73, Kontakt 24

Pożar w bloku w Łodzi. Mieszkańcy ewakuowani

Ogień pojawił się rano w jednym z mieszkań łódzkiego bloku. Mieszkańców ewakuowano, a dziewięć osób trafiło pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Pierwsze informacje, zdjęcia oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar wybuchł w mieszkaniu na dziewiątym piętrze w bloku przy ulicy Wileńskiej w Łodzi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA TVN24.PL

Młodszy kapitan Łukasz Górczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi przekazał, że na miejscu pożaru w Łodzi pracowało 11 zastępów straży pożarnej. - Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 10:30. Z treści zawiadomienia wynikało, że płomienie objęły mieszkanie na dziewiątym piętrze budynku wielorodzinnego - powiedział po godzinie 11.30.

Dziewięć osób pod opieką pogotowia

Około dwudziestu mieszkańców ewakuowało się z budynku jeszcze przed przyjazdem służb.

- 55-letni mężczyzna w ostatniej chwili zdążył ewakuować się z płonącego lokalu i został ewakuowany przez strażaków już z klatki schodowej - relacjonował strażak.

Strażacy ewakuowali też lokatorów sąsiednich mieszkań, łącznie dziewięć osób, w tym jedno dziecko.

- Wszyscy przebywają pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, czekamy na decyzję, czy będzie konieczna ich hospitalizacja - przekazał Górczyński. Dodał, że pożar jest już ugaszony.

- W jego wyniku całkowicie spłonęło jedno mieszkanie, uszkodzona została klatka schodowa. Na miejscu cały czas trwają działania strażaków w związku z bardzo dużym zadymieniem, jakie pojawiło się w budynku - dodał rzecznik łódzkiej straży pożarnej.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są jeszcze znane.

 

Autor: est,bż/kab Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl