tvnpix
Pożar w Bytomiu, Foto: tvn24

Pożar składowiska podkładów kolejowych

Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło płonące podkłady kolejowe w Bytomiu (Śląskie). Pierwszą informację oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Mateusza.

Jak przekazał we wtorek bryg. Dariusz Szczęsny z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, do pożaru doszło przy ul. Brzezińskiej. Około godziny 13 ogień zajął podkłady kolejowe ułożone w pryzmy.

- Składowisko ma wymiary 80 na 100 metrów. Jest to zakład oddalony od centrum miasta. Nie ma osób poszkodowanych - relacjonował we wtorek bryg. Szczęsny.

Na miejsce przyjechało kilkanaście zastępów. Działania strażaków polegały na gaszeniu i obronie tych stert, które nie zostały objęte pożarem.

- Jest to teren poprodukcyjny, składowisko jest nieogrodzone, także nie ma zagrożenia dla budynków czy też osób - powiedział bryg. Dariusz Szczęsny.

Akcja trwała całą noc. W środę rano, strażacy dogaszali pożar. Jak przekazał dyżurny w środę około godziny 7 rano, na miejscu pracował jeden zastęp straży pożarnej. Po 14 działania strażaków zakończyły się.

bryg. Dariusz Szczęsny ze straży w Bytomiu o pożarze Źródło: TVN 24

 

Autor: kab/popi,ak