tvnpix
Foto: Strazak

Pożar remizy strażackiej. Ogień pojawił się nad ranem

Spłonęła sala spotkań strażaków, ucierpiała remiza oraz samochód gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Bądecz (Wielkopolskie). Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Bądecz o godzinie 5:30.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że ktoś zauważył ogień w budynku użytku publicznego, w którym znajduje się, między innymi remiza Ochotniczej Straży Pożarnej - przekazał młodszy brygadier Paweł Kamiński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Do zdarzenia wezwano okoliczne jednostki. - Z pożarem walczyło łącznie 10 zastępów. Po dojeździe na miejsce pierwszych ratowników, udało się wypchnąć z remizy samochód gaśniczy, a także wynieść umundurowanie oraz kaski strażaków, którzy od razu przebrali się i przyłączyli do działań - relacjonował.

Uszkodzony samochód gaśniczy

- Na szczęście w momencie pojawienia się ognia, w budynku nikogo nie było i w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych - zapewnił.

Dodał, że straty są dość duże. - Całkowicie spłonęła sala spotkań strażaków, która znajdowała się tuż nad remizą, która także doznała mocnych uszkodzeń, podobnie jak samochód gaśniczy - wyliczał.

Przyczyny pożaru ustali policja.

Autor: est/mj Źródło: Kontakt 24