tvnpix
Foto: Sunday

Pożar na terenie zakładu. Paliła się pianka

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło ogień na terenie jednego z łódzkich zakładów. Pożar zajął składowane pod wiatą materiały oraz ocieplenie pobliskiego magazynu. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Informacja o pożarze na ul. Brukowej dotarła do strażaków o godzinie 14.45. Pracownicy zakładu zdążyli się ewakuować przed przyjazdem straży pożarnej.

Jak poinformował młodszy ogniomistrz Łukasz Górczyński z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Łodzi, pożar objął powierzchnię 50-70 metrów kwadratowych. - Zapaliła się pianka poliuretanowa, składowana pod wiatą. Obok wiaty znajduje się magazyn, gdzie składowane są materace. Dzięki szybkiej reakcji strażaków spaliło się tylko ocieplenie magazynu - powiedział strażak.

Podpalenie?

Jak dodał, obecni na miejscu pracownicy przekazali, że ogień pojawił się nagle. - Pracownicy widzieli dwie osoby postronne. Możliwe, że powodem pożaru było podpalenie. Tak wynika z relacji świadków. Teraz zbadaniem sprawy zajmie się policja - powiedział Łukasz Górczyński.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej.

 

Autor: ok/ak