tvnpix
Pożar opony na A1, Foto: KRIS

Pożar na autostradzie. Pomógł inny kierowca

Pożar samochodu ciężarowego na A1. Dzięki szybkiej reakcji kierowcy innego pojazdu, pożar udało się stłumić jeszcze przed przyjazdem strażaków. Nagrania z odcinka A1 między miejscowościami Nowe Marzy a Warlubie (Kujawsko–Pomorskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do pożaru doszło w poniedziałek rano na autostradzie A1.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godziną 9. Na autostradzie A1 między miejscowościami Nowe Marzy a Warlubie zapaliła się opona naczepy, w której kierowca przewoził stal - poinformował mł. bryg. Paweł Puchowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Pomógł inny kierowca

Jak relacjonował rzecznik, ogień nie rozprzestrzenił się na inne części samochodu ciężarowego dzięki pomocy kierowcy innego auta, który zatrzymał się by pomóc.

- Dzięki szybkiej reakcji osoby postronnej nie doszło do rozprzestrzenienia ognia. Kierowca innego samochodu szybko zareagował i swoją gaśnicą stłumił ogień. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało - poinformował Paweł Puchowski.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, samochód płonął na pasie awaryjnym A1 . Początkowo zablokowany został prawy i lewy pas w kierunku Gdańska, następnie odblokowano lewy pas. Utrudnienia na tym odcinku autostrady zakończyły się około godziny 10.30.

Autor: ok/ak