tvnpix

Poważne zderzenie dwóch pociągów. "Wagon złamał się i uniósł"

Dwa pociągi - SKM i Kolei Mazowieckich - zderzyły się pomiędzy stacjami Warszawa Wesoła i Warszawa Wola Grzybowska. Trzy osoby zostały ranne. Pierwszą informację, film i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24 od internauty.

Do zdarzenia doszło o godz. 5.35. "100 m. od stacji Warszawa Wesoła w kierunku stacji Warszawa Wola Grzybowska doszło do zderzenia dwóch pociągów - SKM i Kolei Mazowieckich" - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 asp. Piotr Świstak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

"SKM wbiła się w tył składu Kolei Mazowieckich, którego ostatni wagon złamał się i uniósł"- opowiada Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. "Oba pociągi jechały tym samym torem i w tę samą stronę. Udało mi się dowiedzieć, że skład KM zatrzymał się i wtedy doszło do zderzenia" - dodaje.

Ranni w wypadku

Jak informują kolejarze, są ranni. "W wyniku zderzenia lekko ranne zostały trzy osoby: mechanik pociągu SKM, kierownik pociągu KM i kierowniczka pociągu SKM, którzy zostali zabrani przez pogotowie ratunkowe do szpitala" - poinformował Paweł Boczek z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

W pociągu Kolei Mazowieckich jechało niewiele osób - około dziesięciu. Nie wiadomo, ile osób jechało w SKM. "Na miejscu pracuje policja i straż pożarna" - poinformował asp. Świstak.

Pracują na miejscu

Na miejscu, zgodnie z procedurami, pracuje teraz specjalna komisja, a gdy zakończy pracę, do działań przystąpią służby techniczne. Według Donaty Nowakowskiej, rzeczniczki KM, prace w tym miejscu potrwają jeszcze wiele godzin. "Jest za wcześnie, żeby dokładnie określić, o której uda nam się przywrócić normalny ruch" - dodaje.

Ruch pociągów jest zablokowany.

O utrudnieniach czytaj na tvnwarszawa.pl

Autor: aka/aw