tvnpix
Foto: memo

"Potężna chmura dymu". Pożar budynku w trakcie budowy

14 zastępów walczyło z pożarem, który wybuchł w budynku przy ulicy Pięknej we Wrocławiu. Ogień pojawił się w budynku w trakcie budowy. Na Kontakt 24 przesyłaliście zdjęcia i filmy, na których było widać ogromny dym unoszący się nad miastem.

 

 

Strażacy prowadzili akcję przy ul. Pięknej. W kulminacyjnym momencie na miejscu było 14 zastępów. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do nich przed godziną 17.

Pożar w dwóch miejscach

Rzecznik wrocławskiej straży pożarnej sprecyzował, że budynek, który jest w budowie, płonął w dwóch miejscach - na parterze i na dachu. - Budynek jest rozległy. Ma kształt litery L oraz sześć pięter - mówił Mariusz Piasecki.

Według informacji, które posiadał Piasecki, paliły się m.in. składowane na budowie materiały budowlane.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Z terenu budowy ewakuowało się blisko 100 pracowników.

Ogromny dym

- Ewakuowaliśmy 20 dzieci i opiekunów z pobliskiego przedszkola, a także około 200 mieszkańców sąsiedniego bloku - powiedział w rozmowie z TVN24 bryg. Sylwester Dąbek, zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu.

Pożar spowodował duże zadymienie. Bryg. Dąbek dodał, że ogromne kłęby dymu można było zaobserwować z kilku kilometrów, co widać na zdjęciach i filmach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jedna z mieszkanek Wrocławia, pani Dorota mieszka w pobliżu bloku, w którym prowadzono akcję. "Zapanowała ciemność za oknami. Unosił się czarny, gęsty dym. Słup ognia sięgał okien piątej kondygnacji" - napisała.

Akcja straży zakończyła się po godzinie 20.

bryg. Sylwester Dąbek ze straży we Wrocławiu o akcji Źródło: TVN24/Kontakt 24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ank//gw Źródło: Kontakt 24, PAP