tvnpix
tramwaje

Czołowe zderzenie tramwajów w centrum Warszawy

Przed godz. 10.00 do normy wrócił ruch przy dawnym kinie Femina w Warszawie, gdzie po godz. 8.00 zderzyły się dwa tramwaje. Trzy osoby zostały poszkodowane, a jedna z nich trafiła do szpitala. Kierowcy w Śródmieściu i na Woli utknęli w korkach.

Jak poinformował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, po godzinie 9:30 służby udrożniły przejazd przez skrzyżowanie przy dawnym kinie Femina. - Korki rozładowują się - powiedział.

Po godzinie 8:00 Michał Powałka, rzecznik tramwajów warszawskich podał, że doszło do zderzenia dwóch składów. Dodał, że obaj motorniczy byli trzeźwi.

O szczegółach przebiegu zderzenia informowała policja. - Tramwaj linii 20 skręcał z al. Jana Pawła II w al. Solidarności. W trakcie tego manewru skład wypadł z szyn i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka skład linii 26 - opisywała Agnieszka Włodarska z Komendy Stołecznej Policji.

I dodała, że poszkodowane zostały trzy osoby. - Dwie opatrzono na miejscu, jedna trafiła do szpitala - sprecyzowała Włodarska.

Utrudnienia na skrzyżowaniu

Po zderzeniu jeden tramwaj wykoleił się i blokował dwa pasy al. Solidarności w kierunku Żelaznej.  Tramwaje nie kursowały w obu kierunkach aleją Solidarności.

Natomiast kierowcy mieli utrudniony przejazd od placu Bankowego w kierunku ulicy Żelaznej. Część jezdni była zajęta przez samochody służb ratowniczych.

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, były utrudnienia dla linii 13, 23 i 26, 160, 171, 190, 512, 520 i E2.

- Na miejscu pojawiło się naszych kilka załóg. Policjanci nie tylko udzielają pomocy poszkodowanym ale też starają się udrożnić ruch w tym miejscu. Samochody są kierowane na objazdy. Apelujemy do wszystkich kierowców, by omijali to skrzyżowanie - mówiła po godzinie 8:20 Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Czytaj więcej na tvnwarszawa.pl

Autor: bf/mz