tvnpix
Śmigłowiec lądował na zajezdni Redutowa w Warszawie

Policyjny black hawk lądował w zajezdni

Policyjny śmigłowiec lądował na terenie nieczynnej warszawskiej zajezdni tramwajowej Redutowa na Woli. Antyterroryści szturmowali budynek, a kwadrans później odlecieli. Nagrania z lądowania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na terenie stołecznej zajezdni w środę przed południem wylądował śmigłowiec black hawk.

Reporter 24, pan Paweł, udostępnił redakcji Kontaktu 24 nagranie z lądowania. "Z helikoptera desantowali się prawdopodobnie policyjni antyterroryści, którzy następnie szturmowali budynek zajezdni. Śmigłowiec odleciał i ponownie wrócił po około 15 minutach. Podjął na pokład policjantów i odleciał. Prawdopodobnie były to jakieś ćwiczenia" - napisał.

Z kolei pan Tomek, autor drugiego nagrania, na którym widać krążący nad zajezdnią śmigłowiec, przekazał: "policjanci z bronią weszli do budynków zajezdni około 11.30".

"Z budynku wyprowadzono człowieka"

W okolicy zajezdni był reporter tvnwarszawa.pl, Tomasz Zieliński. Jak wynika z jego relacji, akcja antyterrorystów miała ciąg dalszy. Po pewnym czasie helikopter wrócił na miejsce. - Wylądował na dziedzińcu. Z budynku w asyście kilkunastu antyterrorystów został wyprowadzony człowiek, prawdopodobnie pozorujący VIP-a. Został wprowadzony do śmigłowca, który po chwili odleciał. Antyterrorystom towarzyszyły psy policyjne - relacjonował Zieliński.

Policja nie potwierdziła jednak informacji o ćwiczeniach. - Nie udzielamy informacji na temat prowadzonych działań - uciął Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Zajezdnia przy ulicy Redutowej jest nieczynna od 2013 roku.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: dg, mp/r Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24