tvnpix
Policja zatrzymała dwóch nastolatków, Foto: Podkarpacka policja

Policjantka podejrzana o kradzież zwolniona ze służby

Funkcjonariuszka policji w Garwolinie (woj. mazowieckie), podejrzana o kradzież w galerii handlowej, została zwolniona ze służby. To decyzja jej przełożonych. Informację, którą otrzymaliśmy na Kontakt 24, potwierdził rzecznik miejscowej policji.

O sprawie napisaliśmy w zeszłym tygodniu. 15 lipca doszło do kradzieży w jednym ze sklepów w galerii handlowej w Garwolinie. Podejrzana była policjantką miejscowej policji.

Według relacji jednego ze świadków, który przesłał informację na Kontakt 24, w kasie ekspedientka zwróciła uwagę, że kobieta nie wyłożyła dwóch produktów. Okazało się, że druga ekspedientka przeglądała zapis monitoringu i w ten sposób zobaczyła, że kobieta wcześniej schowała kosmetyki do torebki. Policja na miejscu zabezpieczyła zapis monitoringu.

Sprawą zajmie się sąd

- Policjantka decyzją przełożonych została zwolniona ze służby 17 lipca. Teraz jej sprawą zajmie się sąd – powiedział aspirant Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Dochodzenie policji wykazało, że 26-letnia kobieta jest też podejrzana o kradzież w tym samym sklepie dwa dni wcześniej. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to około 140 zł.

Kobieta pracowała w policji niecałe dwa lata.

 

Autor: kz/sk