tvnpix
Aktualizacja:

Polarne WC w pociągu. "Tron królowej śniegu"

Tron królowej śniegu? Nie, toaleta w jednym z wagonów pociągu interREGIO. "Jechaliśmy w niedzielę ze Szczecina do Warszawy. W naszym wagonie było zimno, więc musieliśmy się przesiąść do innego. Tak wyglądała jedna z toalet w tym cieplejszym wagonie. Na szczęście były inne, czynne" - relacjonowała Agnieszka Skórzewska, która przesłała do nas zdjęcia zasypanej toalety.


"To był pociąg interREGIO Portowiec ze Szczecina do Warszawy. W wagonie w którym siedzieliśmy było zimno. Konduktor zaproponował, żebyśmy przenieśli się do innego" - relacjonowała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Agnieszka Skórzewska. Jak dodała, choć w nowym wagonie było ciepło, okazało się, że jedna z toalet jest... zasypana śniegiem. "Na szczęście były też inne, czynne. To był jedyna toaleta w takim stanie, z tego co widziałam. Zrobiłam zdjęcie w ramach ciekawostki jak potrafią wyglądać zimą toalety w pociągach" - mówiła pasażerka.

Pani Agnieszka zamieściła zdjęcie na fanpage'u Przewozów Regionalnych, co wywołało lawinę komentarzy. "Gwiazdkowy wystrój", "tron królowej śniegu", "wc polarne" - ironizowali internauci. O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe Przewozów Regionalnych.

"Wystarczy rozszczelnione okno"

"Z naszej dokumentacji nie wynika, żeby w wagonach tego pociągu była wtedy jakaś usterka. Gdyby tak było, wymienilibyśmy uszkodzony wagon" - powiedział nam Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych. Jak dodał, takie sytuacje o tej porze roku się jednak zdarzają. "Dysponujemy różnym taborem, w różnym wieku. Te tabory są sprawne i bezpieczne, ale ich średni wiek to około 30 lat. Zimą, gdy są trudne warunki atmosferyczne, zdarzają się takie sytuacje. Wystarczy rozszczelnione okno czy drzwi, żeby (przy dużych prędkościach) tego śniegu znalazło się w środku sporo" - wyjaśniał Stilger. Zapewnił jednocześnie, że Przewozy Regionalne starają się reagować, gdy tylko mają sygnały o takich sytuacjach.

Uczulają konduktorów

"Jeśli pasażerowie zgłaszają konduktorom tego typu rzeczy, usuwamy taki śnieg. Zwracamy tez uwagę, by obsługa pociągów sprawdzała, czy np. pasażerowie nie zostawili uchylonego okna czy drzwi. Uczulamy na to konduktorów" - stwierdził Stilger. Dodał też, że Przewozy Regionalne odświeżają tabor, by podróż była dla pasażerów bardziej komfortowa. "Wprowadzamy zmiany. Od 9 grudnia kursuje 10 nowych wagonów REGIOexpres" - poinformował Stilger.

Autor: kde/jaś