tvnpix
Wypadek w woj. pomorskim, Foto: remiza.com.pl, Kontakt 24

Podwójna ciągła, wyprzedzanie i czołowe zderzenie

Dwaj mężczyźni zostali ranni w czołowym zderzeniu na trasie Lębork-Łeba (woj. pomorskie). Według policji, kierowca golfa wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił serwis remiza.com.pl.

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Białogarda wpłynęło do policji około godziny 18.  Jak powiedziała sierż. sztab. Marta Kandybowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, kierowca jednego z pojazdów próbował wyprzedzać w niedozwolonym miejscu.

- Volkswagen golf na tczewskich numerach rejestracyjnych jechał od Łeby w kierunku Lęborka. Samochodem jechały trzy osoby. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pojazd zaczął manewr wyprzedzania na podwójnej ciągłej. Zza łuku wyjechał opel na słupskich tablicach rejestracyjnych prowadzony przez kobietę. Doszło do zderzenia czołowego - poinformowała Marta Kandybowicz.

Dwie osoby ranne

Jak powiedziała policjantka, najpoważniej ranny został 31-letni pasażer golfa. Mężczyzna został śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Ranny został także 24-letni kierowca. Kierująca oplem nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Po wypadku, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 214, obowiązywał ruch wahadłowy. Po godzinie 20 sytuacja wróciła do normy.

Autor: ak//tka