tvnpix
Niebezpieczne popisy kierowcy, Foto: monoxide, Kontakt 24

Pod prąd, na czołówkę. Niebezpieczna jazda kierowcy

Jedzie pod prąd, mija wysepki rozdzielające pasy jezdni, ryzykuje zderzeniem czołowym z jadącym prawidłowo kierowcą. Niebezpieczną jazdę kierowcy zarejestrował pan Mariusz w miejscowości Bojmie (Mazowieckie). Nagranie z tego zdarzenia przesłał do nas, na Kontakt 24.

Sytuacja miała miejsce w sobotę na trasie Warszawa - Siedlce.

Na nagraniu, które otrzymaliśmy od pana Mariusza, widać samochód jadący pod prąd na terenie zabudowanym, o czym świadczy znak, widoczny na początku przesłanego do naszej redakcji filmu.

- To było w sobotę, koło godziny 18. Kierujący volkswagenem jechał za mną i widocznie bardzo się niecierpliwił, więc zaczął wyprzedzać. Wjeżdżaliśmy akurat w teren zabudowany - relacjonował pan Mariusz.

"Mogły przechodzić dzieci"

Jak stwierdził, kierowca volkswagena jechał z prędkością "na pewno ponad 100 kilometrów na godzinę". - Przejechał lewym pasem dwa przejścia dla pieszych. Tam mogli przechodzić ludzie, mogły przechodzić dzieci - mówił.

Według pana Mariusza, samochody z naprzeciwka musiały zjeżdżać na pobocze. Wkrótce pędzący volkswagen zniknął z zasięgu wzroku.

Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Agnieszka Veljković, policjanci ustalili już, kto jest właścicielem samochodu.

- Konsekwencje mogą być surowe. Kierowca może nawet stracić prawo jazdy. Popełnił on szereg wykroczeń w bardzo krótkim czasie oraz stanowił ogromne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Nie tylko innych kierowców, ale przede wszystkim pieszych, ponieważ na nagraniu widzimy, jak przejeżdża pod prąd, dwa razy mijając przejścia dla pieszych - relacjonowała reporterka i dodała, że "kierowca jechał też z bardzo dużą prędkością".

Autor: bkol/ak