tvnpix
Foto: Co_Smyk

Pociąg zepchnął ciężarówkę z torów. Kierowca jest ranny

Pociąg osobowy uderzył w ciężarówkę na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Wężówka (Warmińsko-Mazurskie). Kierowca został ranny. Jak ustaliła wstępnie policja, to on doprowadził do groźnego wypadku Ruch pociągów był wstrzymany. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Do wypadku doszło około godziny 13 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wężówka.

Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, pociąg osobowy relacji Gdynia – Białystok zderzył się z ciężarówką. Policja podała również, że składem podróżowało około 80 pasażerów.

Kierowca w szpitalu

"Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu ciężarowego nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym i doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym" - czytamy na stronie komendy powiatowej. Po zderzeniu lokomotywa zepchnęła ciężarówkę z torów.

Kierowca z obrażeniami kręgosłupa został zabrany do szpitala. W wypadku nie ucierpieli pasażerowie pociągu.

Utrudnienia na trasie

Jak przekazał nam Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., w chwili zdarzenia widoczność na przejeździe była dobra, a oznakowanie informowało o zbliżaniu się do torów. Ponadto znak stop nakazywał zatrzymanie - podkreślił Jakubowski.

Ruch pociągów na linii łączącej Ełk i Korsze był wstrzymany. Po godzinie 17 trasa została odblokowana.

Jak dodał Karol Jakubowski, przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

Autor: kab//gw Źródło: KPP Giżycko