tvnpix
Krajobraz po porannej mgle na Mazurach, Foto: Misiek

"Po porannej mgle pojawiają się piękne widoki". Spadł też śnieg

Śnieg pojawił się nie tylko w górach i na pogórzu. W środę rano zabielił się Gdańsk. Również na Mazurach naturę można podziwiać w niezwykle pięknej scenerii. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Gdy mieszkańcy Gdańska wyjrzeli w środę o poranku za okna, zobaczyli zimową scenerię. Ulice, samochody, ławki i chodniki pokryły się cienką warstwą śniegu.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, o godzinie 6 na stacji pomiarowej Gdańsk Świbno leżał centymetr śniegu.

Na Mazurach co prawda nie spadł śnieg, ale pojawiła się szadź, która stworzyła bajkowy krajobraz. - Po porannej mgle pojawiają się piękne widoki - zachwyca się Misiek.

20 centymetrów śniegu w Tatrach

Śnieg zalega również w innych regionach kraju, głównie w górach. Najgrubszą pokrywę odnotowano w Tatrach. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich o 6 rano w środę jej grubość wyniosła 21 centymetrów, nad Morskim Okiem 14 cm, a na Hali Gąsienicowej 13 cm.

Podobnie było w bieszczadzkich Stuposianach, gdzie leżało 14 cm białego puchu, a w pobliskim Dwerniku było osiem centymetrów.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

Autor: ao/map Źródło: TVN Meteo