tvnpix
Burze przeszły nad Polską, Foto: fotokoniec

Pioruny i grad. Nocne burze nad Polską

Front burzowy przemieszczał się nad Polską w niedzielę wieczorem i w nocy. Grzmiało w wielu regionach, między innymi na Pomorzu i w Wielkopolsce. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W nocy z niedzieli na poniedziałek przez położoną w województwie kujawsko-pomorskim Kcynię przeszła burza, która doprowadziła do pożaru stogu słomy.

Jak poinformował w rozmowie z tvnmeteo.pl kapitan Bartosz Walkowiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła, zgłoszenie o pożarze w Kcyni strażacy otrzymali o godzinie 20.55. W gaszeniu pożaru wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej. Przyczyną było uderzenie pioruna.

"Fotografując, dopiero po kilku minutach zauważyłem łunę, której wcześniej na zdjęciach nie było. Po przeanalizowaniu zdjęć zrobionych po trzysekundowej przerwie zauważyłem, że udało mi się ująć uderzenie pioruna i łunę ognia, jak się później okazało, był to pożar stogu słomy. Strażacy walczyli z ogniem, nad ich głowami tańczyły pioruny. Na zdjęciach widać, jak uderzały w bliskiej odległości od prowadzonej akcji gaśniczej" -  relacjonował Reporter 24 Robert Koniec.

Grzmiało też na Wielkopolsce

W niedzielę wieczorem przez północną część Wielkopolski także przeszły burze. Strażacy odnotowali w całym województwie 70 interwencji związanych ze zjawiskami atmosferycznymi. Zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew i kliku zalanych ulic. Najwięcej zdarzeń - 30 - było w powiecie szamotulskim.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

Autor: anw/map Źródło: tvnmeteo.pl