tvnpix
Lekarze walczą o życie motocyklisty, Foto: koyotek

Osobówka wjechała w motocykl. Policjant w ciężkim stanie

W ciężkim stanie trafił do szpitala motocyklista poszkodowany w porannym wypadku na ul. Wojska Polskiego w Łodzi. Według policji, kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w najeżdżający motocykl. Jednośladem podróżował policjant po służbie. Zdjęcie z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Kierujący skodą wyjeżdżał z ul. Głowackiego w ul. Wojska Polskiego. - Miał przed sobą znak ustąp pierwszeństwa. Nie zastosował się do niego - mówiła w rozmowie z naszą redakcją Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Przez skrzyżowanie przejeżdżał motocyklista. - Jechał w kierunku ul. Franciszkańskiej. 55-letni kierowca osobówki doprowadził do zderzenia - relacjonowała Boratyńska.

Motocyklista w ciężkim stanie

Pogotowie zabrało do szpitala ciężko rannego motocyklistę. Jak potwierdziła nam Marzanna Boratyńska, to trzydziestokilkuletni funkcjonariusz policji. W momencie wypadku nie był na służbie. - Policjant jest już po operacji, jego stan jest stabilny - mówiła po godz. 15 przedstawicielka drogówki.

Kierowca stracił prawo jazdy

Decyzją prokuratora zatrzymano prawo jazdy 55-latka. W trakcie wypadku kierowca był trzeźwy. Nic mu się nie stało.

 

Autor: rydz//tka