tvnpix

Odliczają dni do "zielonego swięta"

Będzie hucznie, wesoło i bardzo... zielono. W najbliższą sobotę ulicami miast na całym świecie przejdą liczne parady. Wszystko z okazji obchodzonego 17 marca Dnia Św. Patryka, do którego przygotowania mieszkańcy Zielonej Wyspy rozpoczęli już dziś. W tym roku w największej paradzie, organizowanej w Dublinie, wezmą udział także dzieci z polonijnej szkoły SEN.

"Po raz pierwszy w historii polskie dzieci ze szkoły SEN (pierwszej polonijnej szkoły w Dublinie) i ich rodzice wezmą czynny udział w najbardziej prestiżowej paradzie z okazji Dnia Świętego Patryka. 
Dzieci wystąpią w charakterze uczestników, jako aktorzy i tancerze" - napisała do redakcji Kontaktu 24 @szkoła_SEN.

"Doroczna Parada Świętego Patryka w Dublinie, która odbywa się z okazji  narodowego irlandzkiego święta, przyciąga zainteresowanie mediów na całym świecie. W tym roku w dniu 17 marca wraz z Dublinem będą świętować miasta partnerskie m.in. Sydney, Nowy York, Paryż. Zazielenią się wieża Eiffla oraz wodospad Niagara" - informuje @szkoła_SEN.

Narodowa tradycja

Dzień św. Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne, hucznie obchodzone szczególnie w stolicy kraju, Dublinie. Najważniejszą tradycją corocznych obchodów jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, który jest narodowym kolorem Irlandii i picie piwa.

Autor: mmt//ja