tvnpix
Do zdarzenia doszło w Wólce Plebańskiej, Foto: Dasia, Kontakt 24

Nie zatrzymał się i uderzył w pociąg. Kierowca zatrzymany

Policja zatrzymała 19-letniego kierowcę samochodu osobowego, który w czwartek zderzył się z pociągiem towarowym. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Pierwszą informację i zdjęcia z Wólki Plebańskiej (Świętokrzyskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do policji o 21.38 w czwartek.

- W Wólce Plebańskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego i pociągu towarowego relacji Koluszki-Widełki - przekazała podkom. Sylwia Sobczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Jak poinformowała policjantka, kierowca seata leona oddalił się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

- Maszyniście nic się nie stało, był trzeźwy. Pociąg przewoził 30 cystern z olejem napędowym i dziewięć cystern z benzyną - powiedziała podkom. Sobczyńska. - Po wykonaniu czynności (policyjnych - dop. red.) pociąg ruszył w docelowym kierunku - dodała.

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe.

- Z tych wstępnych informacji wynika, że kierowca seata prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i nie zatrzymał się przed przejazdem - powiedziała policjantka.

Kierowca zatrzymany

Poszukiwania mężczyzny zakończyły się w piątek wieczorem. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

- 19-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Jak tłumaczył, wystraszył się odpowiedzialności karnej, dlatego zbiegł z miejsca zderzenia. Sprawa zostanie przekazana do prokuratury - poinformowała w piątek  przed godziną 21 podkom. Sylwia Sobczyńska.

Autor: mj, jw/popi,ak