tvnpix

"Nie tylko na Dolnym Śląsku pada śnieg"

Najpierw pojawiła się na Dolnym Śląsku, jednak - jak wynika z fotorelacji Reporterów 24 - zima szturmuje również północne rejony kraju. Jak podają synoptycy TVN Meteo, we wtorek w całym kraju będzie zimno i deszczowo, a lokalnie mogą wystąpić opady śniegu.

We wtorek w każdym zakątku Polski będzie mokro. Najwięcej deszczu, do 10 l/mkw., spadnie w zachodnich województwach. Niebo ma być mocno zachmurzone, jednak meteorolodzy spodziewają się przejaśnień na południu, w centrum, a także na wschodzie kraju.

Zachodnia Polska, okolice Zatoki Gdańskiej - tu będzie najchłodniej, bo z temperaturą maksymalną rzędu 6-7 st. C. Najcieplejsze okażą się wschodnie regiony, gdzie termometry pokażą od 10 do 12 st. C. Ta najwyższa temperatura prognozowana jest dla uważanej zwykle za biegun zimna Suwalszczyzny.

O szczegółach prognozy na wtorek czytaj na tvnmeteo.pl

"Zimowy epizod" na Dolnym Śląsku

Pierwsze opady śniegu pojawiły się w niedzielę na Dolnym Śląsku. Zgodnie z prognozami synoptyków TVN Meteo, "zimowy epizod" wiosny naprawdę zakończy się dopiero na początku kwietnia. W tym czasie temperatury mogą wahać się nawet od - 10 do aż 20 stopni Celsjusza.

We wtorek zima pojawia się na drogach województw: dolnośląskiego, małopolskiego i śląskiego. Kierowcom będzie tam przeszkadzać deszcz i śnieg z deszczem.

Jaką macie pogodę?

Do Waszych miejscowości zawitała prawdziwa wiosna, czy nadal macie za oknem krajobraz jak w grudniu? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy. Wysyłajcie je na kontakt24@tvn.pl lub zamieszczajcie na stronie kontakt24.tvn2.pl.

Czytaj na Kontakcie 24:

"Miejscami zima wciąż wygrywa z wiosną"

"Wszędzie wiosna, a na Dolnym Śląsku... śnieg"

Autor: aolsz/aw

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.