tvnpix
Samochód zakopał sie na plaży w Karwi, Foto: Bartek4ngo

Zakopali się samochodem na plaży, musiał wyciągnąć ich traktor

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać samochód terenowy, który zakopał się na plaży koło Karwi (Pomorskie). Konieczne było użycie traktora, by go wyciągnąć. Policja ostrzega - wjeżdżanie samochodem na plażę jest zabronione.

Na nagraniu, które otrzymaliśmy od pana Bartłomieja, widać auto marki Land Rover zakopane w piasku, tuż przy brzegu Bałtyku na plaży w Ostrowie koło Karwi. Widać, że aby wyciągnąć samochód z pułapki, konieczna była pomoc plażowiczów oraz traktor.

Samochód został podmyty

- Około godziny 11 ci ludzie przyjechali na plażę zwodować skuter. Podjechali, cofnęli. Gdyby odjechali od razu, nie byłoby problemu. Ale oni zdecydowali się od razu popływać na tym skuterze. W ciągu kilku minut samochód został podmyty. Gdy się zorientowali, ruszyli go wyciągać - opowiada autor nagrania.

Było jednak już za późno. Samochód utknął na dobre. - Na pomoc ruszył im pewien mężczyzna, prawdopodobnie pracownik służby porządkowej, który pomógł im wydobyć samochód ciągnikiem - relacjonuje Reporter 24.

Wjeżdżanie na plażę jest zabronione

Skontaktowaliśmy się z policją. Ta nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie, ale ostrzega, że podobne zachowanie jest karane.

- Wjazd na plażę jest zagrożony mandatem w wysokości 500 złotych. Po zatrzymaniu pojazdu na plaży może dojść do wycieku paliwa. I tutaj sankcje karne mogą wynieść nawet do 5000 zł grzywny - przekazała podkom. Monika Bradke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: eŁKa/ak/pm