tvnpix
Uwieziona łania

Spłoszona przez psy, w pułapce. Pomogli strażacy

Dziesięciu strażaków ratowało spłoszoną przez psy łanię, która utknęła w przepuście obok kanału w Świeradowie-Zdroju (Dolnośląskie). Na miejscu był również Reporter 24.

Jak relacjonował Reporter 24 Mateusz_Szumlas_, zwierzę spłoszyły psy.

"Najpierw próbowało się bronić, ale wpadło do strumyka. Po chwili przerażone schroniło się w biegnącym pod drogą przepuście" - wyjaśniał autor zdjęć i filmu. Do zdarzenia doszło w piątek.

W pułapce

Jak wyjaśnił Reporter 24, strażacy, którzy przyjechali na miejsce, stwierdzili jednoznacznie, że łania jest w pułapce i samodzielnie nie wydostanie się z kanału.

Jego relację potwierdził st. kpt. Mariusz Kadłubowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

- O godzinie 18:17 dostaliśmy informację o tym, że w przepuście pod jezdnią została uwięziona łania spłoszona przez psy. Zostały rozdysponowane dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, w sumie dziesięciu ratowników - powiedział strażak.

Sprawna akcja

- Najpierw zabezpieczyliśmy teren, ograniczyliśmy przepływ wody przez przepust i wyciągnęliśmy łanię. Była około dwa metry od wylotu przepustu. Dość ciasnego zresztą. Około pół metra średnicy - wyjaśnił.

Jak dodał, na miejscu pojawił się również weterynarz.

 

Autor: jw/kab