tvnpix
Silny wiatr podniósł domek narzędziowy, Foto: Sebastian

Silny wiatr poderwał domek narzędziowy. Wylądował u sąsiadów

O tym, jak gwałtowna jest pogoda w części kraju w środę, przekonał się mieszkaniec Zgierza w województwie łódzkim. Silny podmuch wiatru uniósł domek narzędziowy, w którym mężczyzna się znajdował. Nie został poszkodowany. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie od Pana Sebastiana ze Zgierza (województwo łódzkie), na którym widać jak silny wiatr unosi domek narzędziowy. Konstrukcja odrywa się od ziemi i zostaje przerzucona za ogrodzenie.

- Byłem w środku i stałem na łączniku. Domek mimo tego uniósł się przez silny wiatr. Na szczęście nikogo nie było na podwórku - mówi pan Sebastian. Dodaje, że uszkodzony został tylko domek narzędziowy. - Elewacja sąsiadów nie uległa zniszczeniu - przekazuje internauta.

 

O porwaniu wiaty mówi właściciel posesji Źródło: TVN 24

Gwałtownie w wielu miejscach

W środę nad Polską przechodzą burze, które lokalnie są silne. Towarzyszą im opady deszczu i silny wiatr.

Do godziny 19.30 Państwowa Straż Pożarna interweniowała w całym kraju ponad 2200 razy, a ponad 100 tysięcy odbiorców zostało pozbawionych prądu. Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy z domów. W wyniku nawałnic ranne zostały dwie osoby, jedna osoba zmarła. To mężczyzna z powiatu grójeckiego (Mazowieckie), na którego spadła gałąź. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Czytaj też na portalu tvnmeteo.pl

Autor: ek,ps/dd