"Samoloty lecą tuż nad głowami, trudno utrzymać się na nogach". Niesamowite nagranie z Grecji

Samoloty latały tuż nad głową Reportera 24

Najpierw słychać ryk silnika, a po chwili z oddali zbliża się wielka maszyna. Następnie samolot przelatuje tuż nad głowami obserwatorów, a większość z nich odczuwa mocny podmuch wiatru. Jednym z nich jest Reporter 24, dla którego spotting, czyli fotografowanie i nagrywanie samolotów, jest wielką pasją, a efektami swojej pracy podzielił się z Kontaktem 24.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Spotting to hobby polegające na fotografowaniu obiektów związanych z komunikacją. Pan Tomasz zajmuje się spottingiem samolotowym. Fotografuje i nagrywa maszyny, które szykują się do startu, ale także samoloty, które znajdują się na niebie. Efekty jego pracy są imponujące, co widać na filmie, który przysłał na Kontakt 24. Na nagraniu wykonanym na greckim lotnisku Skiathos widać samoloty, które przelatują tuż nad głowami znajdujących się tam spotterów.

- Zacząłem się w to aktywnie bawić w 2008 roku - opowiada w rozmowie z Kontaktem 24 o początkach swojego niecodziennego hobby pan Tomasz. - Moimi pasjami są fotografia i lotnictwo. W tym wypadku udało się to połączyć - dodaje.

Na greckim lotnisku w Skiathos był już drugi raz. To jedno z najlepszych lotnisk dla osób zajmujących się fotografowaniem i nagrywaniem podniebnych maszyn.

Od Dubaju po Pragę

- Początkowo odwiedzałem lotniska, poznawałem ludzi, którzy mają podobną pasję do mnie. Trzeba pamiętać, że lotniska to miejsca bardzo hermetyczne, choćby z uwagi na względy bezpieczeństwa - wyjaśnia miłośnik samolotów. Od początku swojej przygody odwiedził kilka lotnisk wojskowych, ale był również w Emiratach Arabskich, Dubaju czy czeskiej Pradze. Szczególne wrażenie zrobiło na nim jednak lotnisko w greckim Skiathos, w którym powstał film nadesłany na Kontakt 24.

- Pas startowy znajduje się w miejscu idealnym do obserwacji samolotów, właściwie o każdej porze dnia i nocy. Mogłem stanąć dosłownie kilkadziesiąt metrów od progu pasa, nie mając na przeszkodzie choćby wysokiego płotu. Była jedynie taśma drogowa i siatka do wysokości kolan - opowiada mężczyzna. Największe wrażenie robiła jednak bliskość samolotów, co widać na filmie. - Samoloty przelatywały kilka, czasem kilkanaście metrów nad moją głową i za każdym razem wywoływały u mnie bezwarunkowy uśmiech - dodaje autor filmu.

Teraz czas na Londyn

W rzeczywistości samoloty są jeszcze bliżej niż na filmie Tomasz

Równie ekstremalnym przeżyciem okazało się fotografowanie startującego samolotu. W pewnym momencie maszyna rozkręca obroty do pełnej mocy, a znajdujące się za nią osoby muszą radzić sobie z ogromną siłą wiatru.

- Dzieje się, dzieje. Nie można utrzymać się na nogach. Wiatr potrafi poprzestawiać samochody na ulicy, a o sytuacji skuterów czy motocykli nie będę nawet wspominał - opowiada pan Tomasz.

- W Skiathos można nie tylko zrobić dobre zdjęcia, ale też odpocząć. Jest bar, w którym można spotkać uśmiechniętych i wyrozumiałych ludzi, ponieważ są przyzwyczajeni do obecności spotterów - wyjaśnia. Jak zapewnia, najlepsze do fotografowania są wielkie lotniska, bo to tam można trafić na największe samoloty. Dlatego w planach ma odwiedzenie londyńskiego Heathrow czy wizytę na lotnisku w niemieckim Frankfurcie.

Jest widowiskowo

- Dlaczego to lubię? Może właśnie dlatego, że jest to tak niecodzienne zajęcie. Mogę zobaczyć rzeczy, których przeciętny człowiek nie doświadczy. Czasami nie uda mu się to, bo po prostu nie ma na to ochoty, ale często jest po prostu tak, że nie wszyscy mogą wejść do miejsc, w których ja się mogę znaleźć - kwituje pasjonat. Zapytany o to, czy stanie tuż pod przelatującym ogromnym samolotem jest bezpieczne odpowiada, że trzeba zachować zdrowy rozsądek.

- Wtedy jest bezpiecznie i widowiskowo - zapewnia autor filmu. Na koniec podkreśla, że kamera nie oddaje w pełni tego co dzieje się, gdy tuż nad głową przelatuje samolot. - W rzeczywistości samoloty są jeszcze bliżej - kończy.

Was też fascynują samoloty? Pasjonuje Was robienie zdjęć startujących lub lądujących maszyn? Czekamy na Wasze zdjęcia i opinie! Dołączcie do naszego gorącego tematu.

Lotnisko na Skiathos

Autor: sc/aw

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

Trzy samochody ciężarowe doszczętnie spłonęły na parkingu stacji benzynowej w Świebodzicach (woj. dolnośląskie). Z żywiołem walczyło siedem zastępów, akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin. Informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar ciężarówek obok stacji benzynowej. Kilkugodzinna akcja strażaków

Pożar ciężarówek obok stacji benzynowej. Kilkugodzinna akcja strażaków

Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

Chirurg z Rzeszowa poprosił kolegę o zrobienie pamiątkowego zdjęcia ze studentami na sali operacyjnej. Fotografia została opublikowana w internecie. Jednak oprócz medyków widać na niej rozebraną, przygotowaną do zabiegu pacjentkę. Szpital tłumaczy, że publikacja zdjęcia w takiej formie to przypadek. Powołana komisja jako karę zaleciła "rozmowę pouczającą", jednak jeśli sprawą zainteresuje się Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, konsekwencje mogą być poważniejsze.

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Źródło:
tvn24.pl

Na Targówku zderzyły się dwa samochody osobowe. Oba są mocno zniszczone. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. Na miejscu pracował pies tropiący.

"Nie wyrobili się na zakręcie". Zderzenie na Targówku

"Nie wyrobili się na zakręcie". Zderzenie na Targówku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Bydgoszczy zauważył na parapecie swojego okna pustułkę. Nagranie, na którym widać młodego osobnika, przesłał na Kontakt 24. - W tej fazie wciąż jest jeszcze karmiona przez rodziców, ale za kilka tygodni się usamodzielni - powiedział ornitolog Przemysław Chylarecki.

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

Źródło:
Kontakt 24

Zaczął się sezon na obłoki srebrzyste. Lśniące chmury, najwyższe spośród wszystkich, jakie da się zobaczyć z powierzchni naszej planety, dostrzegł nocą z wtorku na środę Reporter 24 w Suwałkach.

Niebo w Suwałkach zalśniło

Niebo w Suwałkach zalśniło

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

We wtorek rejonie stacji Warszawa Grochów została uszkodzona sieć trakcyjna. Usterkę udało się naprawić, ale przez wiele godzin utrudnienia dawały się we znaki pasażerom w Warszawie. Opóźnienia dotyczyły przede wszystkim pociągów zaczynających bieg na stacji Warszawa Wschodnia i sięgały 90 minut.

Problemy na kolei w Warszawie. Opóźnienia sięgały 90 minut

Problemy na kolei w Warszawie. Opóźnienia sięgały 90 minut

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Nawet pięć godzin może potrwać usuwanie skutków wypadku, do którego doszło na autostradzie A2 pod Koninem. Ruch zablokował samochód ciężarowy, który przewrócił się na bok. Doszło też do wycieku paliwa.

Przewrócona ciężarówka sparaliżowała ruch na A2

Przewrócona ciężarówka sparaliżowała ruch na A2

Źródło:
TVN24, Kontakt24

Bezmyślne zachowanie jednego z kierowców na A2 mogło się zakończyć tragedią. Przed jadące lewym pasem bmw wjechał kierowca volvo i zatrzymał auto. Inni uczestnicy ruchu ratowali się ucieczką na pas rozdzielający jezdnie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zatrzymał samochód na lewym pasie autostrady

Zatrzymał samochód na lewym pasie autostrady

Źródło:
Kontakt 24

W niedzielę, 2 czerwca, na Ursynowie kierowca toyoty potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta jechała przez ulicę przejazdem dla rowerów. Została zabrana do szpitala. W sprawie czynności prowadzi policja. Film ze zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

Potrącił rowerzystkę. "Wystarczyło, żeby zwolnił". Nagranie

Potrącił rowerzystkę. "Wystarczyło, żeby zwolnił". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Policjanci działali na miejscu wybuchu w Konstancinie-Jeziornie. Zniszczony jest bankomat. Na ten moment nikogo nie zatrzymano.

Wybuch w Konstancinie i zniszczony bankomat. Policja szuka "sprawcy" lub "sprawców"

Wybuch w Konstancinie i zniszczony bankomat. Policja szuka "sprawcy" lub "sprawców"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Pijany pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego w Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Raniony jest pod opieką lekarzy. W chwili zdarzenia 63-latek miał trzy promile alkoholu. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ratownika oraz czynnej napaści i gróźb karalnych wobec pielęgniarek. Grozi mu dożywocie.

Pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Strażacy musieli użyć urządzenia hydraulicznego, by wydostać kierowcę samochodu, który wbił się w latarnię w okolicy Mostu Kotlarskiego w Krakowie. Mężczyzna ma obrażenia nóg.

Wbił się w latarnię, strażacy musieli z wraku wycinać kierowcę

Wbił się w latarnię, strażacy musieli z wraku wycinać kierowcę

Źródło:
Kontakt 24 / tvn24.pl

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o zaatakowanie nożem mężczyzny w jednym z lokali nad Odrą w Szczecinie.

Ciosy nożem w lokalu nad Odrą. Dwie osoby zatrzymane

Ciosy nożem w lokalu nad Odrą. Dwie osoby zatrzymane

Źródło:
Kontakt 24