tvnpix
Świąteczny samochód pojawił się na Zakopiance, Foto: Sebastian

Samochód ozdobiony świątecznymi lampkami. "Myślałem, że to policja"

Udekorowany świątecznymi lampkami samochód zwrócił uwagę kierowców na zakopiance. Policja ostrzega: to może dekoncentrować i dezorientować innych kierowców. Nagranie z niecodziennym widokiem tak rozświetlonego auta w okolicach Jawornika (Małopolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pan Sebastian, autor nagranego w nocy z soboty na niedzielę filmu przyznaje, że jego zdaniem dekorowanie samochodów na święta nie jest złym pomysłem. Nie chciałby jednak, aby wszystkie pojazdy były tak ozdobione.

- Skojarzyło mi się to ze świąteczną atmosferą. Pierwszy raz coś takiego widziałem. Z daleka poświata lampek była błękitna i myślałem, że to policja jedzie przed nami - relacjonował pan Sebastian.

"Światełka mogą dekoncentrować i dezorientować"

Sama policja jednak podchodzi do sytuacji dużo poważniej. - Stosowanie takiego oświetlenia jest niezgodne z przepisami mówiącymi o warunkach technicznych pojazdów. Ten samochód nie powinien poruszać się po drogach – komentuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji. Gleń wyjaśnił, że mrugające światełka mogą dekoncentrować i dezorientować innych kierowców.

Dlatego właściciel tej nietypowej iluminacji musi liczyć się z konsekwencjami. - Kierowcy tego pojazdu grozi mandat karny do 500 zł albo grzywna w sądzie do 5 tysięcy zł. W razie kontroli drogowej taki samochód nie byłby dopuszczony do dalszej jazdy, bo jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego – zaznaczył rzecznik małopolskiej policji.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

Autor: dk,wini/ks

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.