tvnpix
Rowerami na czerwonym świetle, Foto: Kierowcy Warszawskich ulic, Kontakt 24

Rowerami na czerwonym. W fotelikach małe dzieci

Mokotowskie skrzyżowanie, a na nim czerwone światło dla pieszych i rowerzystów. Nie przeszkadza to trójce cyklistów, którzy pokonują przejazd nie zważając na zakaz – dwoje z nich tuż przed nosem nadjeżdżającego pojazdu i z dziećmi w fotelikach. Nagranie z Warszawy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godzinie 17.30 na skrzyżowaniu ulic Mangalia i Sobieskiego. Poinformował nas o nim kierowca autobusu miejskiego.

Na przesłanym filmie widzimy jak dwie osoby przewożące małe dzieci, pokonują przejazd rowerowy. Jak podaje świadek zdarzenia, na czerwonym świetle, choć nie widać tego na nagraniu ze względu na kąt ustawienia kamery. W trakcie wykonywania niebezpiecznego manewru, cykliści omijają wjeżdżający prawidłowo na skrzyżowanie biały samochód.

"Beztrosko na czerwonym"

Jak informuje kierowca autobusu, dzieci przewożone są w fotelikach, a na głowach mają kaski. – Dlatego mnie to zdziwiło: rodzice tak dbają o ich bezpieczeństwo, a mimo to przejeżdżają beztrosko na czerwonym – komentuje.

Na tym jednak sprawa się nie kończy. Zaledwie kilka sekund później, w tym samym miejscu na czerwonym świetle przejeżdża kolejna rowerzystka. – Na rowerze z wypożyczalni – dodaje autor nagrania. Kobieta miała jednak więcej szczęścia i uniknęła spotkania z samochodem na przejeździe.

Więcej czytaj na tvnwarszawa.pl

Autor: ab/b Źródło: tvnwarszawa, Kontakt 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.