tvnpix
Pożar ścierniska przy autostradzie A2 za węzłem Jordanowo, Foto: Magda, Kontakt 24

Pożar 30 hektarów ścierniska przy autostradzie A2

Dziewięć zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy walczyło z pożarem ścierniska, który wybuchł tuż przy autostradzie A2 za węzłem Jordanowo (Lubuskie). Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Służby otrzymały informację o pożarze o godzinie 17.10.

- Wpłynął do nas sygnał o pożarze ścierniska przy autostradzie A2, konkretnie na 75 kilometrze - powiedział brygadier Marcin Bohuszko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.

Jak dodał po godzinie 18, na miejscu w kulminacyjnym momencie pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy prowadzący zrzuty wody na płonący teren. - Działania straży skupiały się również na obronie lasu, który znajduje się około 100 metrów od płonącego ścierniska - doprecyzował strażak.

Pożar przed godziną 18:30 został opanowany. - Ogień jest już zlokalizowany, trwa dogaszanie. Około 30 hektarów ścierniska uległo spaleniu. Ze względu na spore zadymienie na miejscu pracowały także służby autostradowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - zaznaczył bryg. Bohuszko.

Jak poinformował oficer dyżurny KP PSP w Świebodzinie, strażacy swoje działania zakończyli około godziny 19:30.

Autor: jw/mj Źródło: Kontakt 24