tvnpix
Zdjęcia wykonane pod lodem na jeziorze Głębokim (woj. lubuskie)

"Nie chcę wyciągać waszych dzieci spod lodu". Przestroga płetwonurka materiałem lutego

Galeria zdjęć przedstawiających niebezpieczeństwo, jakie kryje się pod warstwą lodu, została przez Was wybrana najlepszym materiałem lutego. Jej autor, płetwonurek, zrobił zdjęcia prawdziwej pułapki, by przestrzec przed wchodzeniem na lód. Wasze uznanie zdobyło także nagranie dokumentujące przejazd kolumny samochodów. Na miejscu trzecim uplasowały się ex aequo bałwan gigant oraz lądowanie największego samolotu pasażerskiego. Zwycięzcy i wyróżnionym gratulujemy!

 

Miejsce pierwsze: "Nie chcę wyciągać waszych dzieci spod lodu". Płetwonurek przesyła zdjęcia i ostrzega

Reporter 24, który jest płetwonurkiem, przesłał do nas zdjęcia zamarzniętego jeziora Głębokiego (woj. lubuskie) z perspektywy osoby znajdującej się pod lodem. Zrobił to, ponieważ chciał pokazać czyhające niebezpieczeństwo. - To, że lód jest gruby nie oznacza, że jest bezpieczny. Tu, gdzie widać pęcherze uwięzionego powietrza lód ma po 2 centymetry, ale już obok jest około 40 centymetrów - podkreśla mężczyzna w rozmowie Kontaktem 24.

Czytaj więcej

Miejsce drugie: Po podwójnej ciągłej, spychając auta. Przejazd kolumny w okolicach Wisły

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie dokumentujące przejazd kolumny samochodów w okolicach Wisły (woj. śląskie). Widać na nim, że auta miały włączone sygnały świetlne, jednak - jak podkreśla autorka nagrania - jechały bez sygnałów dźwiękowych.

Czytaj więcej

Miejsce trzecie: "Nudziło nam się i wpadliśmy na pomysł, że ulepimy bałwana". I urósł największy w Polsce

Na co dzień gaszą pożary i ratują ludzkie życie, teraz zrobili coś nietypowego. Strażacy ochotnicy i mieszkańcy Zubrzycy Dolnej (woj. małopolskie) ulepili gigantycznego bałwana. Ich śnieżny wielkolud ma 13,4 m wysokości. Zobaczcie zdjęcia, które dostaliśmy na Kontakt 24. Są niesamowite!

Czytaj więcej

 

Miejsce trzecie: Największy na świecie samolot pasażerski wylądował w Warszawie

Airbus A380, największy samolot pasażerski na świecie, wylądował w piątek przed południem na Lotnisku Chopina w Warszawie - poinformował p.o. rzecznika portu Cezary Pytlos. Lot ma związek z 4. rocznicą połączenia Warszawa-Dubaj linii Emirates. Film z lądowania maszyny na zamieścił w naszym serwisie KamiN.

Czytaj więcej

***

Byliście świadkami niecodziennego zdarzenia lub chcecie pochwalić się nietypowym hobby? Prześlijcie swoje relacje do redakcji Kontaktu 24. Wasze materiały opublikujemy na naszym portalu tvn24.pl. Zdjęcia i filmy mają szansę pojawić się na antenie TVN24. Reporterzy 24 - liczymy na Was!

Materiał stycznia: Karambol-gigant na A1

Autor: ak//popi