tvnpix
Stado jeleni na dk 148, Foto: maniek

Na drogę wyskoczyła chmara jeleni. "Duże zaskoczenie"

Ponad 20 jeleni przecięło drogę Reporterowi 24 między Drawskiem Pomorskim a Łobzem (Zachodniopomorskie). - Często je widuję, ale tym razem było to dla mnie duże zaskoczenie - mówi pan Mariusz. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Reporter 24 spotkał chmarę jeleni jadąc drogą krajową numer 148 z Drawska Pomorskiego do Łobza. Na nagraniu widać, że było ich 21.

- Mimo że w tym rejonie, jelenie są częstym widokiem, tak duże stado widziałem pierwszy raz. Było to dla mnie duże zaskoczenie -  przyznaje pan Mariusz.

Czujność kierowcy

Jelenie przez kilka minut biegły przez pole, by w końcu przebiec przez drogę.

- Zaobserwowałem je już dwie minuty przed nagraniem. Zwolniłem i spokojnie czekałem. Zawsze, kiedy widzę jelenie, staram się je nagrywać, by podzielić się tym widokiem z innymi. Tym razem jelenie biegły równolegle z samochodem, by w końcu przeciąć drogę - podsumowuje Reporter 24.

W listopadzie ubiegłego roku na swojej drodze jelenia spotkał pan Bartek. Przez chwilę zwierzę biegło obok auta, później przeskoczyło centymetry nad maską. - Zwolniłem, bo chciałem zobaczyć, co zrobi, ale tego przeskoku się nie spodziewałem - mówił Reporter 24.

Autor: ok//ank