tvnpix
Sytuacja miała miejsce w Warszawie, Foto: Jasiek59

Dzik na pasach. Przechodził na zielonym świetle

Nietypowego pieszego zauważył Reporter 24, który przejeżdżał przez jedno z warszawskich skrzyżowań. Dzik przebiegł przez pasy zgodnie z przepisami, na zielonym świetle. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak widać na nagraniu, sytuacja miała miejsce w piątek, po godzinie 17.30. Samochód, w którym znajdowała się kamera, stanął na czerwony świetle przy skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Konarskiego w Warszawie.

Kierowca czekał na zmianę świateł, kiedy nagle na pasy wbiegł dzik. Zwierzę przeszło pospiesznie, ale pewnie, nie rozglądając się na boki. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i "wzorowy przechodzień" bez problemów pokonał przejście, a następnie udał się w tylko sobie znanym kierunku.

Dziki "wychodzą na miasto"

O spotkanie z dzikiem w stolicy nie jest trudno. Wielokrotnie informowaliśmy o takich sytuacjach, a Reporterzy 24 regularnie wysyłają do nas zdjęcia i nagrania, na których widać, że zwierzęta dość często "wychodzą na miasto". Trzeba jednak przyznać, że to pierwszy, który zaskoczył nas znajomością przepisów drogowych. Może jednak nie zawsze sprawdza się sławny wers mówiący o tym, że "dzik jest dziki, dzik jest zły".

Czytaj także na tvnwarszawa.pl

Autor: est/ak