Dziecięcy wózek przemknął tuż przed autem. Refleks kierowcy

Dziecięcy wózek przemknął tuż przed maską samochodu

Niebezpieczną sytuację uchwyciła kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców. Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać dziecięcy wózek, który zjechał na ulicę w Tczewie i przemknął na drugą stronę jezdni. Tylko dzięki refleksowi i czujności kierowcy nie doszło do zderzenia. "Osłupiałem" - skomentował autor nagrania. Jak dodał, zdecydował się je upublicznić, by pokazać, czym może skończyć się nierozwaga osób opiekujących się dziećmi.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Nagrana sytuacja miała miejsce na początku września w Tczewie (woj. pomorskie).

"Jadąc ulicą Armii Krajowej, zauważyłem - tak samo jak kierowca przede mną - że spod sklepu po drugiej strony ulicy odjeżdża wózek i jedzie w kierunku jezdni" - relacjonował autor przesłanego na Kontakt 24 nagrania. Wózek przemknął tuż przed nadjeżdżającym autem. Na szczęście kierowca samochodu w porę zahamował i nie doszło do zderzenia.

"Osłupiałem"

"Wózek wjechał wprost do zatoczki autobusowej. Po chwili dobiegły do niego kobiety. Były bardzo zdenerwowane. Natychmiast zajęły się dzieckiem w środku" - relacjonował autor wideo. "Było to tak niespotykane zjawisko, że - przynajmniej ja - osłupiałem" - dodał.

"Postaliśmy jeszcze chwilę na jezdni (kilka lub kilkanaście sekund) i skoro nic niepokojącego już się nie wydarzyło, oba auta odjechały. Nikt z nas nie rozmawiał z kobietami" - poinformował kierowca. Jak dodał, zdecydował się upublicznić to nagranie, by pokazać, czym może skończyć się nierozwaga osób opiekujących się dziećmi.

Policja: takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

Aspirant sztabowy Dariusz Górski, oficer prasowy tczewskiej policji, przyznaje, że z takim zdarzeniem spotyka się pierwszy raz.

- Wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, który na szczęście nie zakończył się tragedią - komentował policjant. - Rodzice są zobowiązani do szczególnej opieki nad dziećmi i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca - dodał policjant. Jak informował, funkcjonariusze będą ustalać okoliczności tego zdarzenia i - jeżeli okaże się, że wózku faktycznie było dziecko i miało niewłaściwą opiekę - sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Autor: gk//tka

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim doszło do pożaru dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża. Spłonęły dach i poddasze. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także na piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń".

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl