tvnpix
Sytuacja miała miejsce w Warszawie, Foto: Mateusz

Biegiem tuż przed maską samochodu. Przez trzy pasy

Wbiegli na jezdnię, tuż przed maski jadących samochodów, prawdopodobnie spiesząc się na nadjeżdżający tramwaj. Nagranie przedstawiające niebezpieczną sytuację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wszystko wydarzyło się w czwartek około godziny 15.20 w Warszawie.

Mateusz, autor nagrania jechał ulicą Starzyńskiego lewym pasem ruchu. Przy skrzyżowaniu z Nałęczowską i w pobliżu przystanku tramwajowego o tej samej nazwie na jezdnię wbiegły dwie osoby.

Po przebiegnięciu przez jezdnię próbowały przeskoczyć przez barierki oddzielające torowisko tramwajowe.

Wbiegli w ostatniej chwili

Wszystko wydarzyło się kilka metrów za przejściami dla pieszych i skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną. Kierowca, który nagrał film miał zielone światło.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl pan Mateusz przyznał, że pieszych dostrzegł w ostatniej chwili, mimo że "na liczniku miał 50 kilometrów na godzinę". - Po pierwsze dlatego, że przebiegali szybko w miejscu, gdzie już nie spodziewałem się pieszego, a po drugie obok były inne samochody. Kiedy auto po prawej stronie zaczęło hamować, ja zauważyłem jego światła hamowania i również zacząłem to robić - opisuje zdarzenie.

Sytuacja zakończyła się szczęśliwie - nikomu nic się nie stało. Pan Mateusz stanowczo mówi jednak, że w jego ocenie "pieszy zachowali się bardzo nieodpowiedzialnie".

O zdarzeniu przeczytasz też na portalu tvnwarszawa.pl

Autor: kw/b

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.