tvnpix
Do zdarzenia doszło w Elblągu, Foto: damianooo360

20-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Jechał hulajnogą

28-letni kierowca samochodu osobowego potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Zdjęcia z Elbląga (Warmińsko-Mazurskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do potrącenia doszło około godziny 14:30 na ulicy Teatralnej w Elblągu.

- Kierujący pojazdem volkswagen polo, lat 28, trzeźwy, potrącił 20-letniego mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną na przejściu dla pieszych. 20-latek także był trzeźwy. Poszkodowany pojechał do szpitala na obserwację - przekazał Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zatrzymane prawo jazdy

Sawicki zaznaczył, że zdarzenie kwalifikowane jest jako wypadek. - Poszkodowany doznał złamania obojczyka i kości skroniowej, czyli na pewno są to obrażenia powyżej siedmiu dni. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy - powiedział.

Jak dodał, nie można na razie stwierdzić, czyja była to wina. - Jeśliby to była wina kierowcy i byłaby to kolizja, to kierowca zostałby ukarany mandatem. Ale z uwagi na to, że sprawa jest niejasna, nie można wyrokować czyja to była wina. Nie wiemy, czy doszło niedostosowania prędkości, czy do wtargnięcia przed nadjeżdżający pojazd, pomimo tego, że na przejściu dla pieszych była ścieżka rowerowa. Dlatego będzie prowadzone policyjne dochodzenie - wyjaśnił.

Autor: dk/popi Źródło: Kontakt 24