tvnpix
Kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Najeżdża na policjanta i ucieka. Pościg w oku kamery

Policjant próbuje zatrzymać samochód. Kierowca jednak nie hamuje, przejeżdża po stopie funkcjonariusza i ucieka. Takie sceny rozegrały się na jednym ze skrzyżowań w Rudzie Śląskiej. Świadkiem był Reporter 24 Gerges, od którego otrzymaliśmy nagranie.

Sceny jak z filmu akcji przechodnie i kierowcy obserwowali w środę. Jak relacjonował autor wideo, wszystko działo się po godzinie 16 w Rudzie Śląskiej-Orzegowie. Na nagraniu widać samochód, który przejeżdża tuż obok policjanta, a ten upada. "Policjant nie został mocno poszkodowany, gdyż wstał i wraz z drugim policjantem ruszyli w pościg za sprawcą" - relacjonował świadek.

- Stało się to w trakcie kontroli - powiedział asp. sztab. Adam Jachimczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak dodał, policjanci chcieli zatrzymać auto, kierowca jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać. - Pojazd przejechał policjantowi po stopie - wyjaśnił Jachimczak.

Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

- Kierowca ulicą Orzegowską przejechał jeszcze 150 metrów i został zatrzymany. Policjanci zajechali mu drogę. Wcześniej uciekał przez ponad dwa kilometry – relacjonował podinsp. Krzysztof Piechaczek z Komisariatu I Policji w Rudzie Śląskiej.

Jak dodał podinsp. Piechaczek, mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Policjant na szczęście nie został poważnie ranny - ma otarcia i potłuczenia.

Podinsp. Krzysztof Piechaczek z policji w Rudzie Śląskiej Źródło: tvn24
Autor: kab,kz/popi,tka